4-19мм Кина фабричка цена Калено стакло

Краток опис:

Калено или зацврстено стакло е вид на безбедносно стакло обработено од контролирани термички или хемиски третмани за да се зголеми нејзината јачина во споредба со нормалното стакло. Калењето ги става надворешните површини во компресија, а внатрешноста во напнатост.

Детали за производот

Ознаки на производот

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДУКТОТ:

Име на производот Зацврстено калено стакло
Функција: Стакло за туш кабини,Украсување стакло
Форма: Кривина, Рамен
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Стаклени бои Јасно, Дополнително јасно, Бронза, Сиво, Сина и зелена боја, итн.
Дебелина 4мм, 5мм, 6мм, 8мм
Големини Макс. Големина:1200мм * 2400мм / Мин. Големина: 300мм * 300мм

 

Сертификат: CCC, БС6206, СГЦЦ,ANSI, EN12150
Пакување: Силен гајба од иверица
Време на производство: 10-20 ДЕНОВИ
Способност за снабдување: 100000 /Квадратни метри месечно
Пристаниште Фошан,Шен’жен
Предност

CONNER PROTECT

EDGE MAKING

SOFT PAD between glassmake protection

кога е скршен, to crumble into small granular chunks instead of splintering into jagged shards as plate glass does. Грануларните парчиња имаат помала веројатност да предизвикаат повреда.

Детали за пакување

Прилагодено извозно јако пакување гајба од иверица, користете заштитна фолија од хартија и мека подлога од дрво за сепаратско стакло избегнувајте кршење. Висока безбедност при поставување, истовари, и превозот.

20+ долгогодишно искуство во производството на стакло и огледало
15+ долгогодишно искуство во трговија за извоз во странство
Со залиха во магацини за брза испорака
100% проверка на квалитетот пред испорака
Пакување без грижи

Најдобра услуга по продажба

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА

ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

ИСТРАУВАЕ СЕГА