4-19мм Кина фабричка цена Калено стакло

Краток опис:

Калено или зацврстено стакло е вид на безбедносно стакло обработено од контролирани термички или хемиски третмани за да се зголеми нејзината јачина во споредба со нормалното стакло. Калењето ги става надворешните површини во компресија, а внатрешноста во напнатост.

Детали за производот

Ознаки на производот

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДУКТОТ:

Име на производот Зацврстено калено стакло
Функција: Стакло за туш кабини,Украсување стакло
Форма: Кривина, Рамен
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Стаклени бои Јасно, Дополнително јасно, Бронза, Сиво, Сина и зелена боја, итн.
Дебелина 4мм, 5мм, 6мм, 8мм
Големини Макс. Големина:1200мм * 2400мм / Мин. Големина: 300мм * 300мм

 

Сертификат: CCC, БС6206, СГЦЦ,ANSI, EN12150
Пакување: Силен гајба од иверица
Време на производство: 10-20 ДЕНОВИ
Способност за снабдување: 100000 /Квадратни метри месечно
Пристаниште Фошан,Шен’жен
Предност

Детали за пакување

Прилагодено извозно јако пакување гајба од иверица, користете заштитна фолија од хартија и подлога од меко дрво за одделно стакло избегнувајте кршење. Висока безбедност при поставување, истовари, и превозот.

 

20+ долгогодишно искуство во производството на стакло и огледало
15+ долгогодишно искуство во трговија за извоз во странство
Со залиха во магацини за брза испорака
100% проверка на квалитетот пред испорака
Пакување без грижи

Најдобра услуга по продажба

 

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА

ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

ИСТРАУВАЕ СЕГА