Кинезите произведуваат калено закривено стакло

Краток опис:

Закривено калено стакло што се користи за украсување и туш кабина.

Детали за производот

Ознаки на производот

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДУКТОТ:

Име на производот Зацврстено калено стакло
Функција: Стакло за туш кабини,Украсување стакло
Форма: Кривина, Рамен
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Стаклени бои Јасно, Дополнително јасно, Бронза, Сиво, Сина и зелена боја, итн.
Дебелина 4мм, 5мм, 6мм, 8мм
Големини Макс. Големина:1200мм * 2400мм / Мин. Големина: 300мм * 300мм

 

Сертификат: CCC, БС6206, СГЦЦ,ANSI, EN12150
Пакување: Силен гајба од иверица
Време на производство: 10-20 ДЕНОВИ
Способност за снабдување: 100000 /Квадратни метри месечно
Пристаниште Фошан,Шен’жен
Предност

Детали за пакување

Прилагодено извозно јако пакување гајба од иверица, користете заштитна фолија од хартија и подлога од меко дрво за одделно стакло избегнувајте кршење. Висока безбедност при поставување, истовари, и превозот.

Најчесто поставувани прашања

П1. Кои се вашите услови за плаќање?

А.: Т / Т. 30% однапред како депозит, и 70% пред породувањето. Youе ви ги покажеме фотографиите или видеото од производите и пакетите пред да го платите салдото.

П2. Кои се вашите услови за испорака?

А.: EXW, ФОБ, CIF

П3. Како за вашето време на испорака?

А.: Општо, ќе потрае 10 до 20 дена по добивањето на авансната уплата. Специфичното време на испорака зависи од предметите и количината на вашата нарачка.

П4. Пристаниште за испорака?

Фошан / Пристаниште Шенжен.

 

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА

ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

ИСТРАУВАЕ СЕГА