Безрачно предно стакло од оградата од стакло и канали од алуминиум модерни дизајни на оградата на балконот

Краток опис:

Темперирани панели за украсување стакло. Исто така познато како: Ограда од стаклена палуба, Стакло балкон панели, Стаклени балстри, Панели за стаклена ограда и панели за палуба од стакло.

Детали за производот

Ознаки на производот

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДУКТОТ:

Име на производот Зацврстено калено стакло
Функција: Стакло за туш кабини,Украсување стакло
Форма: Кривина, Рамен
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Стаклени бои Јасно, Дополнително јасно, Бронза, Сиво, Сина и зелена боја, итн.
Дебелина 4мм, 5мм, 6мм, 8мм
Големини Макс. Големина:1200мм * 2400мм / Мин. Големина: 300мм * 300мм

 

Сертификат: CCC, БС6206, СГЦЦ,ANSI, EN12150
Пакување: Силен гајба од иверица
Време на производство: 10-20 ДЕНОВИ
Способност за снабдување: 100000 /Квадратни метри месечно
Пристаниште Фошан,Шен’жен
Предност

Може да биде без рамка

Со огради

Изработка на рабови од стакло

Детали за пакување

Прилагодено извозно јако пакување гајба од иверица, користете заштитна фолија од хартија и мека подлога од дрво за сепаратско стакло избегнувајте кршење. Висока безбедност при поставување, истовари, и превозот.

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА

ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

ИСТРАУВАЕ СЕГА