Hotешка продажба панели од калено стакло од 12 мм, користени за базен

Краток опис:

Калено стакло, наречено и зацврстено стакло, тоа е вид на безбедносно стакло обработено од контролирани термички или хемиски третмани за да се зголеми нејзината јачина во споредба со нормалното стакло. Калењето ги поставува надворешните површини во компресија и внатрешните површини во напнатост. Таквите стресови предизвикуваат стакло, кога е скршен, да се исецка на мали парчиња отколку да се распарчи грануларен во нерамни парчиња. Грануларните парчиња имаат помала веројатност да предизвикаат повреда.

Детали за производот

Ознаки на производот

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДУКТОТ:

Име на производот Зацврстено калено стакло
Функција: Стакло за туш кабини,Украсување стакло
Форма: Кривина, Рамен
Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Стаклени бои Јасно, Дополнително јасно, Бронза, Сиво, Сина и зелена боја, итн.
Дебелина 4мм, 5мм, 6мм, 8мм
Големини Макс. Големина:1200мм * 2400мм / Мин. Големина: 300мм * 300мм

 

Сертификат: CCC, БС6206, СГЦЦ,ANSI, EN12150
Пакување: Силен гајба од иверица
Време на производство: 10-20 ДЕНОВИ
Способност за снабдување: 100000 /Квадратни метри месечно
Пристаниште Фошан,Шен’жен
Предност

Загради за стакло за оградување на базен Клип нерѓосувачки челик

Повеќе фотографии

Детали за пакување

Прилагодено извозно јако пакување гајба од иверица, користете заштитна фолија од хартија и подлога од меко дрво за одделно стакло избегнувајте кршење. Висока безбедност при поставување, истовари, и превозот.

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА

ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

ИСТРАУВАЕ СЕГА